Oferta

- Jestem dla Ciebie - dla Was wsparciem ,
dobrym duchem w okresie oczekiwania na maleństwo.
Pomagam pokonać ból i strach.
Staram się aby twój poród wyglądał tak jak chciałabyś tego TY.

 

Together

Amanda Greavette
 

Przed porodem

 1 lub 2 spotkania przed porodem wg. indywidualnej potrzeby u Was w domu.


W tym czasie :

- Przygotowujemy indywidualny Twój plan porodowy, w oparciu o ustawę okołoporodową i realia Wrocławskich szpitali jak i szpitala w Trzebnicy, Oławie, Świdnicy, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich jesli chciałabyś tam rodzić. Musze wiedzieć co dla Ciebie jest wazne w tym czasie oraz móc z położną już w szpitalu odpowiednio wspierać Ciebie mając na uwadze rózne sytuacje które mogą w porodzie mieć miejsce.
- Wybierasz szpital w którym chciałabyś urodzić maluszka. Możesz odwiedzić  oddziały porodowe abyś mogła/mogli się z nim zapoznać. Porozmawiać z położną która napewno odpowie na Twoje pytania.
- Pakujemy torbę do szpitala tak aby niczego nie zabrako ale również abyś nie miała ze sobą niepotrzebnych rzeczy. 

- Moge wykonać masaż chustą rebozo by pomóc Tobie się rozluznić i wyciszyć 

- Jesli macie inne pytania/niepewności w temacie przygotowań zwiazanych z pojawieniem się maleństwa na świecie - z chęcią odpowiem/pomogę. Jeśli będą odbiegać od moich kompetencji pokieruje Was do sprawdzonego specjalisty w tym zakresie.

 

PORÓD

Jestem do Twojej dyspozycji (od 38 tc- 42 tc)

Przyjeżdzam do Ciebie do domu po Twoim telefonie wraz z rozpoczęciem akcji porodowej aby towarzyszyć Tobie/Wam już w początkowej fazie porodu lub spotykamy się w szpitalu. Wg. Waszych oczekiwań.

Czas przyjazdu jest zalezny od miejsca w którym mieszkasz, oraz pory dnia/nocy (korki) . Czy jest to Wrocław czy okolice. Zazwyczaj potrzebuje od 1 godziny do 2 aby być u Ciebie.

Bez względu na to ile godzin będzie trwał Twój / Wasz poród będe z Wami. Kiedy jest odpowiedni czas i Ty tego już chcesz jedziemy razem do szpitala.

Zapewniam Tobie ciagłość opieki nie medycznej, pomoc w radzeniu sobie z bólem porodowym wieloma metodami niefarmakologicznymi jak i wsparcie w czasie całego porodu i w pierwszych godzinach po nim.

Przepakowuje Twoja walizkę z tego co było uzywane w porodzie (wraca do domu) a zostaje to co przyda się na kilka dni pobytu w szpitalu.

Pomagam przewieść Ciebie i maluszka na inny oddział

Daje wskazówki Twojemu partnerowi jak o Ciebie zadbać kiedy będziesz w szpitalu. Co ugotować i przywieść by wzmocnić Twój rganizm po porodzie :)

Jestem również dla niego pomocą bo zawsze może do mnie zadzwonić i zapytać. 

 

Po porodzie

Moja rola nie kończy się z zakończeniem porodu. Spotkamy się jeszcze 1 lub 2 razy w czasie połogu.

( może być jedno w szpitalu na 2 dobę po porodzie i jedno w domu po Waszym powrocie, lub 1- 2 spotkania po waszym powrocie ze szpitala w domu w terminie który Wam odpowiada)

 Pomagam w opiece nad noworodkiem, wspieram doświadczeniemi i dobra radą.  Pomagam „okiełznać” początki nowego życia którego drogą już idziecie.

Moge pomóc podczas pierwszego kąpania maluszka lub podczas pierwszego wiązania w chustę abyś była pewna że jest to bezpieczne i idealnie zawiązane. 

Jesli bedziesz potrzebowała wsparcia po tym czasie zawsze możesz do mnie zadzwonić a ja pomogę/rozwieje twoje watpliwosci związane z macierzyństwem.

Jesli jakiś problem będzie wykraczał poza moje kompetencję pokieruje Cię do sprawdzonego specjalisty w tym zakresie lub podpowiem gdzie szukać pomocy. 

 

 Jesli masz pytania- napisz do mnie, śmiało.